İstanbul’un Tüm Semtlerine Hizmetimiz Vardır

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

 

Tesisatlardaki su kaçakları herkesin korkulu rüyasıdır çünkü bir süre öncesine kadar kaçağı tespit etmek için meskenin büyük bölümünde fayans kırma, beton delme, parke sökme gibi işlemler gerekiyordu. Bunların hepsi de sızıntı giderme masraflarına ekleniyordu.

 

Oysa gelişen teknolojik aletlerle su kaçak tespiti oldukça kolaylaşmıştır. Su kaçağı noktasal olarak bulunmaktadır. Özel elektronik bir aletlerle su kaçak tespiti hızlı ve hatasız bir şekilde yapılmaktadır.

 

Su kaçağının bu şekilde hızlı ve hatasız tespiti meskende yapılacak onarım fiyatlarını oldukça düşürmüştür. Üstelik su kaçağı tespiti fiyatları da çok uygundur. Kırma ve yeniden yapmanın masrafları düşünüldüğünde noktasal su kaçağı tespiti ile su kaçağı tespiti fiyatları için neredeyse bedavaya bile geldiği söylenebilir.

 

Bulunduğunuz meskende bir kaçak var ise kırmadan su kaçağı bulma fiyat bilgisini alabilirsiniz. Elektronik su kaçağı tespiti ile yapılan kırmadan su kaçağı bulma fiyat karşılaştırması da yapabilirsiniz. Su kaçağı tespit edildikten sonra kırmadan su kaçağı tamiri yapılabilir. Neredeyse noktasal olarak tespit edilen noktaya uygulama yapmak yeterli olmaktadır. Eskiden karşılaşılan fayansın veya yerdeki döşemenin aynısını bulma ve yeniden döşetme gibi sorunlar kırmadan su kaçağı tamiri ile son bulmaktadır. Meskenlerde yapılan ve adeta inşaat alanına çevrilen uygulama alanı artık noktasal düzeye indirilmiştir. Bu sayede kırma, çıkan malzemeyi taşıma ve yeniden onarım masrafları azami derecelere indirilmiştir. Bazen fayansların aynısı bulunamadığından tüm zemin için değişiklik yapılması gerektiğinden oluşan masraflar da bitmiştir.

 

Peki su kaçağı nasıl bulunur? Gerekli elektronik aletlere sahip ve tecrübeli bir tesisat elemanı su kaçağını hızlı ve hatasız bir şekilde dakikalar içerisinde bulur. Artık su kaçağı nasıl bulunur sorun olmaktan çıkmıştır. Su kaçağının bulabilmesi için mesken sahipleri genelde alt katlardan veya çeşitli kabarma ve küflenmelerden şüphelenirler. Alt kata sızan su varsa veya zeminde kabarma veya ortamda aşırı nem oluşuyorsa vakit kaybetmeden su kaçağının tespiti gerekmektedir.

 

Su kaçağı bulunduktan sonra su sızıntısı tamiri hızlı bir şekilde yapılabilir. Sızıntının oluştuğu nedene bağlı olarak genelde sorun bir saat kadar bir sürede çözülmektedir. Noktasal olarak tespit edilen su sızıntısı tamiri de bu bakımdan kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...