İstanbul’un Tüm Semtlerine Hizmetimiz Vardır

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

 

Lavabo tıkanması neyden kaynaklanır?

– Yemek atıkları ve yağlar lavaboyu tıkayabilir.

– Lavabo hatlarında hasarlar olabilir.

– Uzun süre lavabo kullanımından sonra yağ kalıntıları gider hatlarında birikebilir.

– Lavabo kaynağının eski olmasından kaynaklı kireçlenme oluşabilir.

 

Peki, bu ve benzeri durumlardan kaynaklanan lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri nelerdir?

 

 Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

 

 1-) Pompa yardımıyla tıkanıklığı giderme yöntemi

 

En eskiden beri kullanılan ve herkesin genellikle tercih ettiği bir yöntem olan pompa yardımıyla lavabo tıkanıklığı giderme işleminde pompayı lavabonun delikli kısmına yerleştirip hava almayacak şekilde 10-15 kere pompalamak lavabo tıkanıklığının klasik bir çözümüdür.

 

 2-) Sirke ve Tuz ikilisiyle lavabo tıkanıklığını giderme yöntemi

 

Çok büyük tıkanıklarda geçersiz bir yöntem olsa da basit tıkanıklarda işe yarayan klasik ve kolay bir yöntemdir. Sirke ve tuz karışımı lavabo süzgecine dökülür bu oradaki hasarı çözecektir. Bir müddet geçtikten sonra kaynamış su ile lavabo temizleme işlemi yapılır.

 

 3-) Lavabo açıcı yardımıyla lavabo tıkanıklığını giderme yöntemi

 

Öncelikle lavabo açıcı lavabo içerisine boşaltılır ve arkasından kaynamış su üzerine dökülür. Etkili bir yöntem olmasına rağmen çok sık kullanımda lavabo gider hatlarına zarar verileceği gözlenmiş ve bu nedenle pek fazla önerilmemekle birlikte büyük tıkanıklar sonucunda diğer yöntemlerin pek etkili olmadığı durumlarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

 4-) Kanal açma yardımıyla lavabo tıkanıklığı giderme

 

En başarılı ve kesin çözüm olan yöntem olmakla birlikte basit tıkanıklarda gerek duyulmamaktadır. Gider hattında oluşan tıkanıklığı kanal açma makinesi oldukça kısa ve kesin bir yolla çözmüş olur.

 

 5-) Sirke ve Karbonat ikilisiyle lavabo tıkanıklığı giderme

 

Bu yöntem de doğal yollarla tıkanıklığı gidermek isteyenlerin kolaylıkla uygulayacağı bir yöntemdir. Aynı ölçüde olan sirke ve karbonatı lavabo süzgecine döktükten sonra karbonat ve sirkenin oluşturduğu reaksiyon sonucunda lavabo tıkanıklığı giderilecektir. Bir kaç saat sonra kaynamış su sirke ve tuzda yaptığımız yöntemdeki gibi lavaboya boşaltılır.

 

Kolaylıkla uygulayabileceğiniz lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerini sıraladık. Bu yöntemler sonucunda etkili bir sonuç alamadıysanız lavabo gider hatlarınızda doğal yöntemlerle çözülemeyecek bir sıkıntı mevcut demektir. Bu durumda ilgili firmaları arayarak destek alabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...