Lavabo Tıkanması

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

         Gider tıkanıklıkların da en çok karşılaşılan yer lavabo tıkanıklığıdır. Lavabo tıkanıklarının başında ise mutfak lavabosunun tıkanıklığı ile karşılaşılmaktadır.

 

 Lavabo Tıkanması

 

Mutfak lavabo tıkanması nedenleri arasında yağlı yemek atıklarının gidere gitmesi, süzülmeden atılan çay artıkları gideri tıkamaktadır. Bazen de yapı inşaat halinde iken giderler dökülmüş olan beton, harç kalıntıları da sebep olmaktadır. Uzun süreli kullanımlardan kaynaklanan artıkların ve kalıntıların birikmesinden de oluşmaktadır. Eğer yapılar çok eski ise gider borularında oluşan tortu ve kireçlenmelerde tıkanıklıklara sebep olmaktadır. Lavabo tıkanıklıklarına sebebiyet vermemek için bu tarz atıkların gitmemesi için daha dikkatli olunmalıdır.

 

Banyo lavabolarında ise daha çok saç ve tüylerin gideri gitmesinden dolayı tıkanmalara sebep olmaktadır. Piyasada satılan lavabo aç kimyasallarını kullanmak kısa süreli fayda gösterebilir ama inanılmaz derecede daha büyük sorunların açılmasına sebep olur. Gider borularının zedelenmesine ve erimesine kadar yol açar. Lavabo açlar ereksiyon anında yüksek ısı derecesine maruz bırakarak lavabo gider borularının zarar görmesine sebep olur. Bu da ileride daha fazla maliyetlere yol açabilir.

 

Gider borularının değişmesi bile gerekebilir. Evin inşaat haline dönmesine bile sebep olabilir. Lavabo çok dikkatli bir şekilde kullandığınız halde sürekli tıkanıklıklar ile karşılaşıyorsanız binanızın logar da tıkanıklık var olabilir. Ya da apartmanda ki diğer dairelerin lavabo kullanımları sizin kullandığınız kadar titiz kullanmamalarından oluşmaktadır. Gider tıkanıklığı belli eden durumlar arasında giderdeki suyun yavaş gitmesi, tıkanıklık artıkça pis sular daha yavaş gidecek ve bazen de taşmalara sebep olacaktır. Lavabo borunuz tıkandığı zaman alt kat komşunuza giderden su akıtmaya başlayacaktır.

 

Lavabo tıkanıklığı ile karşılaşıldığı takdirde kendi müdahalelerimiz yerine uzman kişilerden yardım etmekte fayda vardır. Bu alanda sunduğumuz hizmeti uzman kadromuz ve son teknoloji cihazlarımız sayesinde hiç bir kırılma ve ya döküle işlemi olmadan sorunları kökten çözmüş olmaktayız. Son teknoloji ürünü olan özel robotlar sayesinde kameralı sistemler ile giderin neden tıkandığını görüntüleme şansını buluyoruz. Özel kameralı robot sayesinde görüntülediğimiz ekranda giderin neden tıkandığını tespit ederek ittirme ve ya geri çekme yöntemleri sayesinde tıkanıklarının açılmasını sağlamaktayız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...