İstanbul’un Tüm Semtlerine Hizmetimiz Vardır

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Logar Tıkanıklığı Açma

 

Kanalizasyonun gereken bakımı yapılmaması halinde bir süre sonra gider ve kanalizasyonda tıkanmalar başlayacak, büyük sorun olarak başımıza iş açacaktır. Atıkların vermiş olduğu sebebiyetten kaynaklanan durumda tıkanmalar büyür ve kanal sisteminde zarar oluşturabilmekle birlikte soncu büyük zararlara yol açabilmektedir. Bu durumda tehlike daha da büyüyerek, insan sağlığını ve doğayı tehdit altına alacaktır. Kanalizasyonun yapılması gereken bakımın yerine getirilmesi için rögar kullanılmaktadır. Var olan bu logarlar ilkel yöntemler yerine, logar tespit cihazı ile öncelikle tespit edilmektedir.

 

 Tıkanan logar nasıl açılır

 

Bu yöntem kanalizasyon tıkanıklığı açma  sorusuna en güzel yanıtı vermektedir. Bu sektörde faaliyetlerini yürüten iş yerleri ve kurumlar sorunu noktasal olarak çözmekte, kanalizasyon tıkanıklığı açma konusunda en hızlı şekilde sorunu gidermektedir. Bu cihaz ile yapılan ölçüm sonucunda basınçlı su yöntemiyle tıkanan bölgeye su gönderirler, bu basınçlı suyla tıkanan kısım açılmaktadır. Avrupa ülkelerinde yapılan çalışmalar sonucunda rögar görüntüleyici ekipmanlar ve sorunu yok etmeye destek veren bir çok son model teknolojik ekipman üretilmiştir.

 

Evlerimizden ve çevreden biriken atıkların ortadan yok edilmesi için kanalizasyon yapılmaktadır. Kanalizasyonun temizlik ve onarımının kolaylaştırılması amacıyla yapılan rögar asfalt üzerinde kazılan çukur ve kapaktan ibarettir. Rögarın bulunduğu yer, kanalizasyon sorunlarını çözmek için önemli bir role bürünmüştür. Rögar tıkanması sonucunda derhal bu iş ile ilgilenen birimlere haber verilmesi gerekmektedir.

 

Doğayı, canlıları ve insanların sağlığını olumsuz olarak etkileyebilecek boyuta varabilecek durumda olan tıkanmalar ile kimyasal ve evsel atıkların kanallar içerisinde yol kat etmesi mümkün olmayacaktır. Bu atık sular ilerleyemediği için, tekrar geriye gelmekte ve atıkların, mikropların yüzeye çıkmasına sebebiyet vermektedir. Sağlımızı olumsuz etkileyecek olan bu atıklar, etrafa kötü koku yaymakla beraber bizlerin sağlığını olumsuz etkileyecektir. Kanalizasyon temizlenmesi tahmin edileceği gibi yüksek ücretler karşılığında yapılmamaktadır.

 

İşinde son drece titiz olan çalışanlar, rögar tespit sistemi ile var olan sorunu tamamen yok etmektedir. Tıkanıklık ile ilgili bütün sorunları görebilmemize yarayan bu sistem ve cihazın kullanılması ile akış yolunu temizleyerek, düzgün bir şekilde faaliyetine devam etmesini sağlamaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...