İstanbul’un Tüm Semtlerine Hizmetimiz Vardır

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Mutfak Gideri Açma

 

Sıklıkla karşılaşılan tesisat sorunlarından biri de lavabo giderlerinin tıkanmasıdır. Gider borusunda ki atıkların, kanalizasyon hattına karışamaması ile zaman içinde atıkların tesisat borularında birikerek, tesisatın kullanılmaz hale gelmesine sebep olmaktadır. Lavabo giderleri genellikle kullanıma bağlı olarak tıkanmaktadır. Tıkanmaya sebep olacak faktörlerin başında

 

* Özellikle katı formdaki (hayvansal yağlar) yağların, tesisat borusunun zemininde kalın bir tabaka halinde birikmesi, zaman içinde gider borusunun hacminin daralmasına sebep olmaktadır.

 

* Mutfak lavabosuna yemek artıklarının süzülmeden içindeki parçacıklarla atılması, çayın direkt lavaboya dökülmesi gibi katı atıkların gider borusunda birikmesi,

 

* İnşaat sırasında giderlerin içine düşen parçaların erimeyerek giderlerin içine tutunması,

 

* Zamanla kireçlenme ve gider borularında tortu oluşması,

 

* Ayrıca lavabonun gider hattındaki herhangi bir çöküntü de mutfak giderinde tıkanıklığa sebep olabilecek faktörlerden biridir.

 

Mutfak Giderini Açmak İçin Ne Yapılabilir?

 

Mutfağınızdaki giderin tıkanmaya başladığını, kirli suyun yavaş gitmesinden, lavabonuzda kirli suyun birikmeye başlamasından kolayca anlayabilirsiniz. Zaman içerisinde mutfak giderindeki tıkanıklıklar, kirli suyun gitmemesine veya lavabonuzdan kirli suyun geri gelmesine bile sebep olabilir. Ayrıca kötü kokulara sebep olan mutfak giderinin tıkanması tahmin edilenden daha fazla probleme yol açabilir.

 

           Mutfak gideri açma için ilk akla gelen şey genellikle kireç ve yağ çözücü kimyasallar olmaktadır. Kullanacağınız bu kimyasallar kısa süreli çözüm üretseler bile zamanla tesisatınızı oluşturan pvc ve plastik borulara zarar vererek daha büyük sıkıntılara sebep olmaktadır. Pimaş boru bağlantı yerlerinde sızmalara sebep olurken bu kimyasalların bağlantı noktalarına tutunmaları ile birlikte aynı tıkanıklık sorunlarını yaşamak durumunda kalırsınız.

 

           Mutfak gideri açmanın en etkili yolu tecrübeli personeli ile hizmet veren profesyonel firmalardan yardım talep etmektir. Gelişen teknoloji ile birlikte tesisat problemleri için de yıkmaya, kırmaya gerek kalmadan akılcı ve pratik çözümler üretilmiştir.

 

Özel teçhizatları sayesinde tesisat firmaları 30 dakika gibi bir süre de evinize gelip tıkalı mutfak giderinizi, banyo giderinizi açabilmektedirler. Kameralı özel ekipmanları ile tıkanıklığın yerini en kısa sürede tespit edip uygun çözüm yöntemini geliştiren firmalar ile üzülmeden kısa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz. Mutfak giderinin tıkanmaması için yemek artıklarını, çay posası gibi malzemeleri lavabonun içine süzmeden dökmemelisiniz.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...