İstanbul’un Tüm Semtlerine Hizmetimiz Vardır

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Robotla Pimaş Açma

 

Eskiden pimaş açma işlemi oldukça zahmetliydi. Pimaş borularındaki tıkanıklığı tespit edebilmek için bütün tesisatı ayağa kaldırmak gerekmekteydi. Hem maliyetli hem de müşteriler için moral bozucu bu uygulama, yeni tekniklerin gelişmesiyle birlikte geride kaldı. Özellikle robotla pimaş açma yönteminin yaygınlaşmasıyla birlikte, borulara ve sisteme zarar vermeden pimaş borularındaki tıkanıklığı giderebilmek artık çok daha kolay bir hale geldi.

 

Pimaşlar, banyo tuvalet gibi kullanım alanlarındaki suyu bina dışına taşımaktadırlar. Suda erimeyen cisimlerin pimaş borularına atılması, zaman içerisinde boru sisteminde tıkanmalara sebep olmaktadır. Dolayısıyla tıkanıklığa sebep olan maddenin, sistemin tam olarak hangi kısmında takılıp kaldığını belirlemek önemlidir. Son dönemde, bu alanda geliştirilen robot teknoloji sayesinde, sisteme zarar vermeden pimaş borularındaki tıkanıklıkları giderebilmek mümkündür.

 

 Robotla Pimaş Açma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

 

Profesyonel ve bu işin eğitimini almış uzmanlar tarafından geliştirilen bu teknoloji sayesinde, pimaş tıkanıklığına sebep olan maddenin yeri saptanır. Bu teknoloji özellikle basit kimyasal çözüm önerilerinin üstesinden gelemediği durumlarda devreye girmektedir. Nitekim kimi durumlarda pimaş tıkanıklığına sebep olan madde çok büyük ya da çok ağır olabilir. Bu durumda kimyasal çözümler genellikle işe yaramaz.

 

Diğer pratik yöntemlerin bir kısmı ise, pimaş borularına zarar verebildiği için günümüzde tercih edilmemektedir. Robot teknolojisi sayesinde, pimaş borularına gönderilen kameralı cihazlar sayesinde tıkanıklığın sebebi saptanır ve buna göre çözüm stratejisi geliştirilir.

 

Pimaş borularını tıkayan cismin büyüklüğüne ve tıkadığı alana bağlı olarak, tıkanıklık açma robotu kullanılır.

 

 

 Robotla Pimaş Açmanın Avantajları Nelerdir?

 

Öncelikle çok hızlı ve gelişmiş bir teknolojidir. Daha da önemlisi az masrafla sorununuzun giderilmesine yardımcı olur. Sisteminize zarar vermeden çözüm sunmaktadır. Pimaş borularınızı tıkayan nesneleri, boru içerisinde parçalayarak sorunun giderilmesine yardımcı olur. Diğer yöntemler gibi risk taşımadığı gibi oluşabilecek tüm sorunların önceden saptanabilmesini sağlamak için geliştirilmiştir. Bu sebeple, tıkanıklığın giderilmesi için evinizin tamamının şantiye alanına dönüşmesinin de önüne geçilmiş olunur.

Robotla pimaş açma tekniği, müşterinin de moralini düzelten bir uygulamadır. Sizi uzun saatler meşgul etmediği gibi, operasyonun hemen ardından boruların aktif bir biçimde kullanılması sağlanır. Bu bakımdan piyasadaki en hızlı çözümdür.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...