İstanbul’un Tüm Semtlerine Hizmetimiz Vardır

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Tıkalı Gider Açma

 

Giderler birçok farklı sebep ile tıkana bilmektedir. Tıkalı gider açma yöntemlerini incelemeden önce ise, giderlerin tıkanma sebeplerini bilerek önlem almak çok daha etkili bir yol olmaktadır. Böylece gider tıkanmalarından oluşa bilecek mağduriyetler en baştan önlenir ve bize yaptırım oluşturmazlar. Öncelik ile mutfak giderleri en çok tıkanan giderler olmaktadır. Yemek artıklarının giderlere dökülmesi, çay posasının aynı şekilde giderlere dökülmesi gibi sebepler dolayısı ile mutfak giderleri sıkça tıkanmaktadır.

 

 Tıkalı gider açma Yöntemleri:

 

Yemek artıkları kısa vade de herhangi bir probleme yol açmıyor gibi gözükse de uzun vade de yağların giderlerde donmasından dolayı giderler tıkanabilir. Bu gibi durumlarda tıkalı gider açma yöntemleri de ihtiyaca göre çeşitlilik göstermektedir. Bilinen en basit tıkalı gider açma yöntemi ise lavabo aç tozları olmaktadır. Bu tozlar gidere döküldüğünde reaksiyona girerek ısı üretirler. Bu ısı sayesinde de gideri tıkayan elementleri eriterek gider yolunu açar. Kısa vade de en etkili yöntemdir. Fakat uzun vadede kullanıldığı takdirde giderlere zarar vererek delinmelere sebebiyet verebilir. Bir diğer tıkalı gider açma yöntemi ise bir şiş ya da açılmış metal askı yardımı ile gideri tıkayan maddeleri giderden uzaklaştırmak olacaktır. Yalnız bunu yaparken oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. Zira yanlışlıkla giderlere zarar verebilirsiniz. Evimizde tıkanma tehlikesi yaşayan bir diğer gider ise tuvalet giderleri olmaktadır. Bu giderlerin içine oldukça fazla yabancı cisim atılmaktadır.

 

Tuvalet tıkanma nedenleri:

 

Özellik ile tuvalet kâğıtlarının ve kadın pedlerinin tuvalete atılması gider tıkanmalarına oldukça sık sebebiyet verebilir. Ayrıca tuvaletlerinizin kapağını kapalı tutmak da bir önlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Evde köpek ve küçük çocuk bulunuyor ise, erişebildikleri bir su kaynağı olduğu için sıklıkla bu giderlere yabancı cisim atabilmektedirler. Bu gibi durumlarda ilk yapmanız gereken işlem elinize uzunca bir poşet geçirerek gidere sokmak ve gideri tıkayan cismi uzaklaştırmak olmalıdır. Eğer cisme ulaşabiliyor iseniz hemen çıkartın. Fakat daha fazla ileri itmekten çekinin. Bu yüzden yapamayacağınızı anlar anlamaz vakit kaybetmeden bir uzmandan yardım alın ve daha farklı zararlara sebebiyet vermekten çekinin. Aksi halde daha büyük problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...