İstanbul’un Tüm Semtlerine Hizmetimiz Vardır

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır

 

Lavabolar evler içerisinde bulunan açık atık giderler olmaları sebebi ile oldukça farklı çöp ve atıkların içinden geçerek ana tahliye hatlarına iletilmesinden hayati önem taşımaktadır. Tıkanmış bir lavabo ev içerisinde pis kokular yayabildiği gibi aşırı sıkışma nedeni ile taşma gibi çeşitli sorunlara neden olabilmektedir.

 

Bu tür istenmeyen kötü sonuçlu olaylardan kişilerin korunabilmesi adına pek çok farklı içeriğe sahip çözücüler hizmete sunulmuş vaziyettedir. Ancak bu tür açıcı sıvılar zararlı kimyevi maddeler içermesinden dolayı insan sağlığına ciddi zararlar verebilmektedir. Dikkatsiz kullanılmaması şiddetle tavsiye edilir. Tıkalı lavabo nasıl açılır sorusunun bir diğer cevabı ise sıcak su ve maden suyu karışımının doğrudan lavaboya dökmektir. Bu sayede biriken pislik aşındırılarak lavabo temizlenmiş olacaktır.

 

Lavabo açmak için hangi elemanlar kullanılmamalı?

 

Özellikle de uç noktada sıkışmalar sebebi ile lavaboya sivri kesici aletler sokularak temizlenmeye çalışması ortaya çok daha kötü sonuçlar çıkaracaktır. Yırtılmalar gibi durumlar söz konusu olduğunda lavaboya yeni atık girmesinin engellenmesi en sağlıklı adım olacaktır. Bir diğer alternatif ise lavaboya sıcak su doldurup bir pompa yardımı ile tıkalı boru içerisinde bir vakum kuvveti oluşturulmasıdır. Bu yöntem ile içeride ki katı atıklar lavabo yüzeyine çıkacaktır. Tıkalı lavabo nasıl açılır sorusuna bir alternatif olarak bu cevap gösterilebilir.

 

Lavabolar neden tıkanır?

 

Lavaboların gider borularının dizaynı genellikle tıkanmaların ana nedeni olsa da bu durum yanı sıra çay posaları gibi çok taneli atıklar da bu tıkanıklıkların başlıca nedenlerini oluşturmaktadır. Bu sebeple tıkalı lavabo nasıl açılır sorusuna tek cevap olarak lavabonun gider borusunun sökülerek yenisi ile değiştirilmesi ya da iyice temizlendikten sonra eski yerine monte edilmesi cevabı getirilmektedir. Lavaboların tıkanmamaları için diğer alternatif ise düzenli lavabo temizliği olarak görülmektedir.

 

Lavabo temizliği uygulanmadan önce kimyasal çözeltilerden yardım alınması halinde mutlaka koruyucu eldiven ve koruyucu gözlük kullanılmalıdır. Aksi halde çeşitli cilt ve görme rahatsızlıkları meydana gelebilmektedir. Bir diğer yararlı bilgi ise lavabo temizlik maddelerinin kullanım ömürleri doğru saklandığında çok uzun bir ömre sahip olmaları olarak bilinmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...