İstanbul’un Tüm Semtlerine Hizmetimiz Vardır

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

  Tuvalet tıkanıklıkları gibi sorunlar artık daha kısa zamanlı ve zahmetsiz sonuca ulaşmaktadır. Özel yapıda tasarlanmış kameralı robotlu sistem cihazları sayesinde hiçbir yeri kırıp dökmeden çözüm sağlanır. Tuvalet tıkanıklıklarına sebebiyet veren bazı sorunlar şunlardır tuvalete düşürülen ve ya atılan sert ve büyük cisimler, poşetlerin ve temizlik bezleri gibi malzemelerin de atılması da gideri çabuk tıkayan malzemelerdir.

 

 Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri

 

Tuvalet çeşitleri olarak 2 çeşit vardır. Klozet ve alaturka olarak birbirinden ayrılır. Alaturka tuvalet tıkanıklıkları genelde tuvaletle tesisat arasında kalan es adı verilen bu parçadan meydana gelir. Bu parça ise tuvalet de kötü kokuların dışa verilmesini önlemektedir. Bu tuvaletlerin tıkandığın da evde kendi sistemlerimizden deneyebiliriz. Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri pompa ve ya el yardımıyla olanlardır ki bu da bizi zorlayabilir. Hijyenik bir ortam oluşturmaz. Bu sistemle de açılmadıysa eğer uzman kişiler tarafından uygulanan özel cihazlar kullanılarak açılmalıdır.

 Tuvalet Açma İlacı

           Tuvalet açma ilacı her tıkanıklıklarda yararlı olmayabilir. Uzun süreli kullanılmayabilir. Giderin tamamını açmaz bir kısmı açılır. Bir süre sonra yine aynı sorunla karşılaşabiliriz. Yani çok çözüm odaklı dahildir. Kesin bir çözüm olarak kırıp dökmeye sebebiyet vermeyen makinalar ile sorun çözülebilir.

 Tuvalet Tıkanıklığı Açma İSKİ

Evinizde ki bütün giderler tek bir borudan kanalizasyona bağlanıyorsa tıkanıklık olduğu hallerde eviniz de durulmayacak bir şekilde koku verecektir. Tuvalet tıkanıklığı açma İSKİ evleriniz de ve apartmanlar da özel makineleriyle zahmetsiz 1– 2 saat içerisinde açabilmektedir.

 Klozet açma

           Klozet açma da her hangi bir kimyasallarla açılması oldukça zor bir sistemle yapılmıştır. İttirme gibi bir teknikleri ile de açılamadığında özel cihazlarla açılabilmektedir.

 Tuvalet tıkanıklığı açma ücreti

Bu fiyat kullanılan cihazlara göre değişmektedir. Genelde tuvalet tıkanıklığı açma ücreti 100 TL ve 250 TL arasında değişmektedir.

 Robotla Lavabo Açma Fiyatları

Her markanın ve kurumların çalışma sistemlerine göre robotla lavabo açma fiyatları değişiklik gösterebilir. Kullanılan cihazlar ustaların da yetenekleriyle daha kısa zamanlı ve daha az bir çalışma çabası harcayarak çözümlenir. Robotla lavabo açma fiyatları ise ilden ile değişiklik gösterebiliyor. Bu da ortalama bir ücret olarak 200 TL civarındadır.

 Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Lavabo tıkanıklığının ne ile açılacağına karar verip kimyasal ilaçlarla açılacaksa daha makul fiyatlarla açılabilir. Ama lavabo tıkanıklığı açma fiyatları özel robotlarla açılacaksa ortalama 150 TL üzerinde olabilir.

Tuvalet Tıkanıklığını Ne Açar?

Genel olarak lavabodaki tıkanıklıkları gidermesi için üretilen kimyasal ürünler, tuvalet için de kullanılabilir. Marketlerde satılan lavabo açıcı ürünün birkaç paketini lavaboya dökmeniz ve üstüne bir tencere de kaynar su dökmeniz gerekir. Bu yöntem ile tıkanıklıkta azalma varsa bol su dökülerek desteklenir. Eğer tuvalet tıkanıklığı ileri boyutlarda değil ise şampuan kullanarak tıkanıklık azaltılabilir. Tuvalet tıkanıklığını ne açar sorusunun cevabı böyle yanıtlanabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Tuz Ruhu

Tıkanan tuvaletler için bir çözüm yolu da tuz ruhu olabilir. Tuz ruhunun lavaboya dökülmesi ile tıkanıklığı bir nebze açılması sağlanır. Bunlar tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu hakkında kısa bir bilgiydi.

Tuvalet Açıcı Kimyasal

Tuvalet tıkanıklığı için üretilmiş çeşitli tuvalet açıcı kimyasallar vardır. Ancak bu kimyasallar her kullanıldığında ve her tuvalet tıkanıklığında çözüm olmayabilirler. Eğer tıkanmanın boyutu büyükse kimyasalların da işe yaramayacağı aşikardır. Tuvalet açıcı kimyasallar belirli tıkanıklık derecesine kadar tesir edebilirler. Bunlar Tuvalet açıcı kimyasal hakkında kısa bir bilgiydi.

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak İçin Kimyasal

Tuvalet tıkanıklığı için kullanılan kimyasalların ne derece tıkanıklığı giderebildiği, tıkanıklığın derecesiyle direkt ilişkilidir. Tamamen tıkanmamış bir tuvaleti kimyasal yoluyla açabilir ve temizleyebilirsiniz. Ancak tamamı tıkanmış ve kirlenmiş bir tuvalet tıkanıklığı için kimyasallar çok da fayda etmeyecektir. Bunlar Tuvalet tıkanıklığı açmak için kimyasallar hakkında kısa bir bilgiydi.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Piyasaya göre tuvalet tıkanıklığını açma fiyatları zemin kat ve bodrum kat olup olmamakla ilişkilendirilerek belirleniyor. Zemin ve bodrum kat olmayan evlerde tuvalet tıkanıklığını açma ücreti 150-200 TL, bodrum ve zemin kat olan evlerde ise tuvalet tıkanıklığını açtırmak 200-250 TL arasında değişmektedir. Bunlar tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları hakkında kısa bir bilgiydi.

Alaturka Tuvalet Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Kireç çözücü dökülür ve tabaka kazınarak çıkartılır. Es borusuyla alakalı ise uzman birinin ilgilenmesi gerekir. Bunlar alaturka tuvalet tıkandı ne yapmalıyım? Sorusu hakkında kısa bir bilgiydi. Çeşitli yöntemler uygulandıktan sonra tuvalet tıkanıklığı açma konusunda başarılı olunamazsa işin uzmanlarından yardım almalıdır.

Tuvalet tıkanıklığı açma hizmetimiz ile sizlere daha kolay ve daha profesyonel hizmet vermeye devam ediyoruz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...