İstanbul’un Tüm Semtlerine Hizmetimiz Vardır

TEL: 0532 159 70 330535 302 45 57

 

İstanbul Lavabo Açma

 

Lavabo borusunun yanlış eğimde olması, çay çöpleri, yağlı yemek artıkları, eski boruların kireçlenmesi ve boruların düzenli bakımının yapılmaması gibi nedenlerle lavabolar tıkanabilir. Bugün bu yazımda yaşanan lavabo tıkanıklığı problemi ve İstanbul Lavabo Açma hakkında bilgiler vereceğim.

 

Robotla lavabo açma fiyatları

 

Bu işlemin fiyatı genelde standarttır. Ancak işlemi yapan firmaya veya kişiye göre de zaman zaman değişebilmektedir. Günümüzde Robotla lavabo açma fiyatları 80 TL den başlayarak probleme göre yükselmektedir.

 

Lavabo açma makinası fiyatları

 

           İstanbul Lavabo açma firmalarında oldukça fazla gördüğümüz bu makinaların fiyatlarına da şöyle bir göz gezdirdik. Lavabo açma makinası fiyatları genellikle farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Bu fiyatlar aldığınız cihazın kalitesi, kullanışlılığı ve değiştirilebilir parça sayısına göre fiyat aralığı değişecektir. Lavabo açma cihazları 1.000-2.000 lira gibi fiyatlarda bulunabilir. Ancak bu makinelerin çoğunun değiştirilebilir parçası yoktur ve tek aparatlıdır. Bu nedenle firmalar bu cihazları tercih etmemektedir. Tesisat ve lavabo açmak için kullanılan profesyonel cihazlar kanal açma ve temizleme makine setleri olarak satılır ve 4.000-5.000 lira gibi fiyat aralığına sahiptir.

 

Lavabo tıkanıklığı açma fiyatları

 

           Lavabo tıkanıklığı açma fiyatları gider borusunun türüne (künk, pimaş vb.) göre, bulunduğu kata göre (üst kat, bodrum kat vb.) ve borunun hattına göre (bireysel hat, gider borusu vb.) değişiklik göstermektedir. Bu yüzden çok geniş bir fiyat tarifesi vardır. Bu fiyat ortalama 80-100 TL arası iken yukarıda saydığımız nedenlere göre bu fiyat 250-500 arası fiyatlara kadar çıkabilmektedir.

 

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri

 

           Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri oldukça fazladır. Bunların en başında çoğu ev hanımın bildiği karışımlarla hazırlanan doğal lavabo açma yöntemleridir. Bu doğal yöntemlerden mutfak lavabo tıkanıklığı başlığında bahsedeceğiz. Lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinden en profesyoneli kuşkusuz kameralı sistemdir. Bunun dışında kızıl ötesi sinyaller ile çalışan cihazlarla da tıkanıklık bulunup robotlarla açılabilmektedir.

 

Mutfak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır

 

           Mutfak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır diye merak ediyorsak; eğer büyük bir sorun yoksa ve kendiniz açabiliyorsanız evde pompa ya da tel ile açmak mümkün. Tesisat işinden anlıyorsak ve boruların gözle görülür parçalarına erişimimiz varsa içlerini açarak temizleyebiliriz. Bunun haricinde karbonat-sirke ve karbonat-tuz gibi evde hazırlayarak uygulayabileceğiniz doğal karışımlar da tıkalı lavaboların açılması için denenebilir. Diğer bir yöntem ise kimyasal maddeler kullanılarak tıkalı lavaboların açılmasıdır.

 

Eğer kimyasal gider açıcı uygulaması yapılacaksa talimatların iyice okunması gerekmektedir. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı profesyonel firmalar lavaboların kimyasal uygulamasıyla açılmasını onaylamamaktadır. Kimyasal uygulanması hem borularda kuruyarak daha fazla tıkanıklığa neden olur hem de pimaş ve contalara hasar vererek daha büyük sorunlara yol açabilir. Hem bu nedenle hem de sorunu kendiniz halledemiyorsanız İstanbul lavabo açma gibi lavabo tesisatlarını açmak için çeşitli cihazları kullanılan yerlerden yardım almak gerekmektedir.

 

Tesisat açma robotu fiyatı

 

Tesisat açma robotu fiyatı robotun markasına ve modeline göre değişiklikler göstermektedir. Tesisat açma robotu fiyatı 350 ile 5000 TL arasında değişebilmektedir. Çeşitli firmalar robotlarla lavabo açma hizmeti vermektedir.

 

Kameralı lavabo açma

 

           Kameralı lavabo açma yöntemi günümüzde kullanılan en gelişmiş lavabo açma teknolojilerinden biridir. Bir ucunda kamera diğer ucunda ekran olan şekillenebilir bir kablo tıkanıklığın olduğu boruya sokulur. Kameranın ekrana yansıttığı görüntü ile borunun içindeki tıkanıklık hakkında bilgi elde edilir.

 

Kırmadan lavabo açma

 

Başta İstanbul lavabo açma firmalarıyla başlayan profesyonel olarak kırmadan lavabo tıkanıklığı açma işlemidir. Öncelikle kamera kullanılarak tesisat içerisindeki tıkanıklığın kaynağının ne olduğu anlaşılır. Tıkanıklık sorununa göre uygun robotlar kullanılarak herhangi bir tadilat ya da kırmadan lavabo açma işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Hizmetini Verdiğimiz Diğer İşler; Tuvalet tıkanıklığı açma , lavabo tıkanıklığı açmaKırmadan Pimaş Açmaİstanbul Tuvalet Tıkanıklığı AçmaTıkanıklık Açma..

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...